20 бер. 2020
День Землі, День весняного рівнодення, Міжнародний день щастя
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності.
12 бер. 2020
КАРАНТИН з 12 березня по 3 квітня 2020 року
2 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти.Карантин триватиме три тижні — з 12 березня до 3 квітня 2020 року.
10 бер. 2020
Шевченківські дні.
Тематичні відкриті заняття в середніх та старших групах до Шевченківських днів. Перегляд виставки робіт батьків та дітей ДНЗ « Із Шевченком у серці»
28 лют. 2020
Масляна
Святкова розвага «Масляна»

Сторінка психолога

ШАНОВНІ БАТЬКИ !

Практичний-психолог нашого дитячого садка спільно з педагогічним колективом і Вашим участю допоможе Вашій дитині залишатися веселим і активним, самостійним і доброзичливим, допитливим, ініціативним і впевненим у собі, відкритим і співпереживаючою - тобто психологічно здоровим

натисни

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Як влаштувати дитяче дозвілля під час карантину

Коли дітям нудно, у них завжди є спокуса залізти в гаджет (і, будемо чесні, у батьків теж є спокуса доручити дітей «електронній няні»). Але знайти свої інтереси, потренувати уяву і творчі здібності — це те, що набагато легше відбувається в реальному світі, ніж у відеоіграх і соцмережах. Натомість перенасичення гаджетами розвивають дратівливість, невміння фокусуватись у навчальному процесі, обмежену соціальну взаємодію. Час карантину — гарна нагода розпочату боротьбу зі смартфонами та почати переживати разом з дітьми більше цікавих миттєвостей!

І. Пізнавальні активності

•Побудувати «халабуди» посеред квартири/будинку, забратися всередину і читати книжки;

• Влаштувати домашній книжковий клуб і запросити друзів сусідів на його відкриття;

• Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);

• Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;

• Навчитися готувати нову страву;

• Навчитися азам фінансової грамотності (як планувати покупки, рахувати решту, накопичити на щось);

• Самому зробити музичний інструмент (наприклад, маракаси);

• Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.

ІІ. Сюжетно-рольові ігри

Користь сюжетно-рольової гри для дітей добре вивчена: вона допомагає дітям тренувати соціальні навички та емоційний інтелект, розвиває мову і здатність самостійно вирішувати проблеми. Ось кілька ідей:

• Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;

• Розіграти улюблену казку;

• Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;

• Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.

ІІІ. Творчі заняття

•Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;

• Навчитися шити;

• Зробити скульптуру за допомогою алюмінієвої фольги;

• Спробувати себе в фотографії;

• Повозитися з глиною;

• Придумати, що можна зробити з картонної коробки;

• Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;

• Сісти  біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);

• Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися).

Дитинство-найважливіший період у житті і найбільш значимий для розвитку дитини. Відомо, що протягом перших років життя закладаються основні якості характеру, формується стиль спілкування з однолітками і дорослими, складається відношення до життя в цілому. І багато в чому від того, як відбувається формування особистості дитини в дитинстві, залежатиме вся його подальше життя. Всі події, що відбуваються з нами в дитинстві, залишають свій глибокий слід у всій нашій подальшому дорослому житті.

Щоб помітити, що дитина відчуває труднощі і потребує допомоги - для цього достатньо батьківської чуйності та любові. Найважливіший момент тут - це вчасно звернутися до дитячого психолога, поки проблеми дитини не почали наростати як сніжний ком, і є можливість усунути проблему в найбільш короткі терміни, не заподіявши страждань і болю дитині

Психолог поможет выявить проблему, предложить варианты решения, проследить и проанализировать изменения, но родители и только родители (!) могут помочь своему ребенку!

Рекомендації батькам з підготовки

дитини  до дитячого саду

Причини дитячої агресивності
Адаптація дитини до дитячого садочку Скоро в школу
Що робити, якщо дитина каже грубі слова Робота з гіперактивними дітьми
Що робити, якщо дитина не хоче прибирати за собою іграшки Що робити, якщо дитина не бажає ділитися своїми іграшками

Якщо Ви відчуваєте необхідність проконсультуватись з практичним психологом, Ви можете звернутися в кабінет психолога

середа 15.00 - 18.00

Як діяти у стресовій ситуації ?

Копинг-стратегии и психологическая защита

Поради батькам       ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ