Доктор радить

У нашому дитячому садочку працює досвідчений персонал:

Кравець Любов Степанівна - медична сестра.

Як знизити ймовірність зустрічі з вірусами ?

На 100% захистити себе від ризику зустрічі з вірусами неможливо , оскільки всі ми живемо в суспільстві. Нас оточує більша або менша кількість людей , які можуть бути потенційними носіями вірусу. Крім того , віруси віддаються не тільки повітряно-крапельним шляхом. Наприклад , вірус грипу може кілька діб залишатися життєздатним в домашнього пилу або засохлої слини. Але ризик інфікування можна знизити , дотримуючись наступні рекомендації:

1.     Уникайте місць скупчення людей , особливо в періоди спалаху захворюваності ГРВІ. По можливості , обмежте контакти з людьми.

2.     Намагайтеся якомога частіше мити руки. Згідно з висновками швейцарських учених , деякі віруси грипу можуть жити на пальцях до 30 хвилин , заражаючи самої людини і тих , хто його оточує. Можна обробляти руки вологими гігієнічними або дезінфікуючими серветками.

3.     Намагайтеся якомога рідше доторкатися до очей , рота і носа — вони є «воротами» для просування вірусу у ваш організм.

4.     Регулярно провітрюйте приміщення , в якому ви перебуваєте. Вірусні частинки залишаються небезпечними годинами і цілодобово в курному , теплом , сухому , нерухомому повітрі. З тієї ж причини важливо робити вологе прибирання приміщень.

5.     Декілька разів на день полощіть рот і промивайте ніс. У ніздрях можна вимити з милом , а для полоскань горла підійдуть розчини питної соди або ромашки.

Як знизити ризик передачі вірусів ?

Ніхто з нас не застрахований проти того , щоб в будь-який момент самому стати рознощиком інфекцій. Щоб захистити близьких та інших навколишніх вас людей :під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою , яку потім потрібно негайно викинути;якщо помітили у себе симптоми, характерні для ГРВІ (нежить , кашель , чхання, головний біль , слабкість) , необхідно звернутися до лікаря. Не варто йти на роботу , в школу , відвідувати громадські місця. Якщо виникла гостра необхідність порушити це правило , використовуйте маску або ватно-марлеву пов’язку.

Профілактика за допомогою обмеження контактів

Щоб запобігти виникненню у дитини грипу, варто максимально обмежити його контакти з носіями інфекції. Для цього необхідно уникати місця великого скупчення людей, наприклад, громадський транспорт, поліклініки, аптеки і великі магазини.

Носіння маски, миття рук

Маска допоможе тільки в тому випадку, якщо вона надіта на хворого, а не на здорового. Тому якщо хтось з домочадців захворів на грип, йому варто носити маску, міняючи її кожні дві години. На ній будуть осідати крапельки слини, що виділяється під час чхання та кашлю, в яких міститься особливо багато вірусів.

Під час епідемії дитина повинна якомога частіше мити руки з милом, а там, де немає раковини, можна використовувати вологі серветки. Батьки повинні пам'ятати про те, що багато предметів, наприклад, гроші, можуть бути джерелом патогенних мікроорганізмів, а значить, після контакту з ними обов'язково потрібно мити руки.

Профілактичний догляд за слизовими оболонками

В області верхніх дихальних шляхів постійно виробляється слиз, яка виконує захисні функції. Якщо слизові оболонки і слиз починають пересихати, то робота місцевого імунітету порушується, і віруси з легкістю проникають в організм. Найчастіше причиною висихання слизу стає занадто сухе повітря в приміщеннях. Висушують слизові оболонки і деякі лікарські засоби, наприклад, тавегіл, супрастин або димедрол. Тому ніколи не варто давати дитині ліки, не проконсультувавшись попередньо з педіатром.

Загальна профілактика

Під час епідемії грипу батьки повинні подбати про те, щоб дитина повноцінно харчувалася, висипалася і відпочивала. Корисні прогулянки на свіжому повітрі, а також відвідування басейну і зарядка. Добре допомагає і загартовування, якщо у малюка немає до нього протипоказань. Рекомендується прийом вітамінів, в першу чергу, А, С і групи В. У холодну пору року можна давати дитині сироп шипшини, якщо у малюка немає на нього алергії.

ДИФТЕРІЯ

СКАРЛАТИНА