20 бер. 2024
Всесвітній день Землі
Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації.

Рекомендації щодо дій в умовах терористичних проявів та підтоплення

Рекомендації щодо дій в умовах терористичних проявів

Пожарная охрана - Mistinfo

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ

Завдяки пильності можна запобігти теракту!

Найбільш вірогідними цілями терористичних атак є місця масового перебування людей та об'єкти підвищеної небезпеки. Типова зброя терористів – замасковані вибухові пристрої. Отже, з метою попередження вибуху необхідно:
  • бути уважними та звертати увагу на покинуті речі (валізи, сумки, пакунки, парасольки тощо);
  • звернути увагу на ділянки свіжоскопаної землі, свіжопоштукатуреної або свіжопофарбованої стіни будівлі;
  • не приймати від сторонніх осіб подарунків, квітів, поштових посилань;
  • користуючись громадським транспортом, не погоджуватись на пропозиції супроводжувати речі невідомої особи (у тому числі провідників, стюардів, контролерів).

При виявленні вибухового пристрою або підозрілої речі необхідно:

• зберігати спокій;
  • негайно повідомити про знахідку представників міліції (102, 770-06-34, 745-44-64), Служби безпеки України (744-85-19, 791-94-01), Державної служби України з надзвичайних ситуацій (101, 744-25-87, 744-30-19);
  • не курити;
  • не користуватись джерелами відкритого вогню;
  • не торкатись до підозрілої речі руками або іншими речами;
  • у жодному разі не намагатися перемішувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;
  • залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані.

У разі вибуху (спрацювання вибухового пристрою) необхідно:

• негайно по телефону повідомити про подію правоохоронні (102), аварійно-рятувальні (101) та медичні (103) служби;
  • у разі можливості та наявності необхідних знань і навичок надати першу медичну допомогу постраждалим;
  • організувати провітрювання приміщення,оскільки продукти вибуху містять отруйні та шкідливі компоненти;
  • дочекатись прибуття представників правоохоронних органів (аварійно-рятувальних служб) та у подальшому діяти за їх вказівками.

Якщо в результаті вибуху важким предметом притиснуло будь-яку частину тіла, необхідно:

• масажувати її для підтримання циркуляції крові;
  • намагатись перебувати як можна довше при свідомості (читайте вірші, співайте пісні тощо);
  • подавати сигнали всіма доступними засобами (мобільний телефон, стукіт по перекриттях та металевих предметах тощо).

Слід пам'ятати, що одразу після повідомлення про вибух аварійно-рятувальними підрозділами розпочинаються роботи щодо визволення постраждалих з-під завалів.

Дії населення, що потрапило в зону підтоплення.

Цьогорічна зима порадувала мешканців міста морозами та снігопадами. Сніг товстим шаром лежав усюди. Проблема снігових заметів залишилась в минулому, а тепер перед населенням стоїть інша – підтоплення.

Окрім того, що при підтопленні подвір'я та будинків погіршуються умови або унеможливлюється проживання людей у їхніх оселях, внаслідок підтоплення починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.

Дії у зоні підтоплення:

·         Уважно слухайте інформацію органів місцевого самоврядування про ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами.

·         Зберігайте спокій, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

·         Документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування, медикаменти зберігайте у водонепроникних пакетах. Розмістіть більш цінні речі та продовольство на верхніх поверхах або на верхніх полицях. Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі.

·         При необхідності залишити будинок, перед виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання.

Дії після ліквідації підтоплення:

·         Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок підтоплення ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, немає небезпечних уламків та сміття. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку. Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.

·         Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу.

·         Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.

·         Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою. Позбавтеся від них та від консервації, що була у воді і отримала ушкодження. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції. Дізнайтеся у органах місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.