Умови роботи ЗДО у адаптивний період карантину за COVID-19

Згідно рекомендацій наданих у постанові  КМУ від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», наказів МОЗ України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», від 17.04.20006 № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням  постанови Головного державного санітарного  лікаря України від 21.05.2020 №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19),  рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області від 25.05.2020 (протокол №10), наказу відділу освіти Чорноморської міської ради від 26.05.2020 № 128/ОД «Про  відновлення освітнього процесу у закладах дошкільної освіти міста» та листа Департаменту освіти Одеської області від 10.06.2020 № 848/01/52-02-03 в закладі будуть вжиті наступні заходи:

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Працівники, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 або ознаки респіраторних захворювань не допускати до виконання обов’язків;

2. Температурний скринінг дітей проводиться при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) із занесенням показників у відповідний журнал довільної форми. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до закладу або ізолюються з відповідним інформуванням батьків;

3. Ранковий прийом дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводиться вихователям груп на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот;

4. На вході до закладу організоване місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з визначеною концентрацією активно діючої речовини;

5. Визначено місце для зберігання засобів індивідуального захисту в окремих маркованих контейнерах.

6. Заборонено на період карантину:

- використання багаторазових (тканинних) рушників;

- використання м`яких (м`яконабивних) іграшок;

- приносити іграшки з дому;

- використання килимів з довгим ворсом;

- перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

- проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

- проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

7. Обмежено кількість дітей у групах до 10 осіб, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням. Прийом дітей до груп проводиться на підставі наданих  довідок з підприємств та установ, в яких працюють батьки, про термін їх відпустки та довідок про стан здоров'я дітей від педіатра міської дитячої поліклініки. Першочергово приймаються до груп  діти, які потребують соціального захисту: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю.

8. Розроблено адаптивний графік прогулянок та занять, визначені шляхи та час пересування по закладу усіх учасників освітнього процесу. Не допускається об’єднання/змішування груп.

Доброго дня, шановні батьки!

МОН, UNICEF Ukraine та ГО "Смарт Освіта" підготували поради для батьків про те, як підготувати дитину підготувати дитину до садочка після тривалої перерви.

До першого навчального дня батькам варто, зокрема:

▪ відновити звичайний розпорядок дня дитини;

▪ влаштувати короткі онлайн-зустрічі з іншими дітьми з дитячого садка, особливо, якщо вони довгий час не спілкувались;

▪ розповісти дитині про нові правила, пояснити, що деяких іграшок в дитячому садку не буде, а столи та стільці можуть бути розміщені інакше;

▪ попередити дитину, що вам не можна заходити в дитячий садок.

Поради надала психологиня Світлана Ройз.