ШАНОВНІ БАТЬКИ !

Практичний-психолог нашого дитячого садка спільно з педагогічним колективом і Вашим участю допоможе Вашій дитині залишатися веселим і активним, самостійним і доброзичливим, допитливим, ініціативним і впевненим у собі, відкритим і співпереживаючою - тобто психологічно здоровим.
З 22 квітня по 26 квітня у нашому садочку проходив тиждень психології «Цінуй життя, воно прекрасне!», метою якого було проінформувати батьків та педагогів про важливість та багатогранність науки психології та ознайомити усіх з роботою практичного психолога Космакової Д.С.
Дякуємо педагогам, батькам, дітям, які старанно виконували завдання нашого практичного психолога. Адже так важливо щодня дарувати один одному багато позитивних емоцій.
Тиждень психології був організований з метою підвищення психологічної компетентності учасників виховного процесу; створення атмосфери емоційногоблагополуччя; формування інтересу дорослих до світу дитини, прагненнядопомагати йому в індивідуально-особистісному розвитку.
Основне завдання цього року згуртуватися і допомогти один одному під час карантину. Активізувати знання дітей про світ людських емоцій, почуттів, фантазій, зблизити батьків та дітей, створити атмосферу доброзичливості, розуміння, творчості.

натисни

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Як влаштувати дитяче дозвілля під час карантину

Коли дітям нудно, у них завжди є спокуса залізти в гаджет (і, будемо чесні, у батьків теж є спокуса доручити дітей «електронній няні»). Але знайти свої інтереси, потренувати уяву і творчі здібності — це те, що набагато легше відбувається в реальному світі, ніж у відеоіграх і соцмережах. Натомість перенасичення гаджетами розвивають дратівливість, невміння фокусуватись у навчальному процесі, обмежену соціальну взаємодію. Час карантину — гарна нагода розпочату боротьбу зі смартфонами та почати переживати разом з дітьми більше цікавих миттєвостей!

І. Пізнавальні активності

•Побудувати «халабуди» посеред квартири/будинку, забратися всередину і читати книжки;

• Влаштувати домашній книжковий клуб і запросити друзів сусідів на його відкриття;

• Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);

• Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;

• Навчитися готувати нову страву;

• Навчитися азам фінансової грамотності (як планувати покупки, рахувати решту, накопичити на щось);

• Самому зробити музичний інструмент (наприклад, маракаси);

• Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.

ІІ. Сюжетно-рольові ігри

Користь сюжетно-рольової гри для дітей добре вивчена: вона допомагає дітям тренувати соціальні навички та емоційний інтелект, розвиває мову і здатність самостійно вирішувати проблеми. Ось кілька ідей:

• Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;

• Розіграти улюблену казку;

• Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;

• Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.

ІІІ. Творчі заняття

•Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;

• Навчитися шити;

• Зробити скульптуру за допомогою алюмінієвої фольги;

• Спробувати себе в фотографії;

• Повозитися з глиною;

• Придумати, що можна зробити з картонної коробки;

• Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;

• Сісти  біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);

• Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися).

Дитинство-найважливіший період у житті і найбільш значимий для розвитку дитини. Відомо, що протягом перших років життя закладаються основні якості характеру, формується стиль спілкування з однолітками і дорослими, складається відношення до життя в цілому. І багато в чому від того, як відбувається формування особистості дитини в дитинстві, залежатиме вся його подальше життя. Всі події, що відбуваються з нами в дитинстві, залишають свій глибокий слід у всій нашій подальшому дорослому житті.

Щоб помітити, що дитина відчуває труднощі і потребує допомоги - для цього достатньо батьківської чуйності та любові. Найважливіший момент тут - це вчасно звернутися до дитячого психолога, поки проблеми дитини не почали наростати як сніжний ком, і є можливість усунути проблему в найбільш короткі терміни, не заподіявши страждань і болю дитині

Психолог поможет выявить проблему, предложить варианты решения, проследить и проанализировать изменения, но родители и только родители (!) могут помочь своему ребенку!

Рекомендації батькам з підготовки

дитини  до дитячого саду

Причини дитячої агресивності
Адаптація дитини до дитячого садочку Скоро в школу
Що робити, якщо дитина каже грубі слова Робота з гіперактивними дітьми
Що робити, якщо дитина не хоче прибирати за собою іграшки Що робити, якщо дитина не бажає ділитися своїми іграшками

Якщо Ви відчуваєте необхідність проконсультуватись з практичним психологом, Ви можете звернутися в кабінет психолога

середа 15.00 - 18.00

Як діяти у стресовій ситуації ?

Копинг-стратегии и психологическая защита

Поради батькам       ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ