Народознавство

"Найдорожчий скарб у кожного народу-його діти, його молодь, й що свідоміше робиться громадянство, то з більшою увагою ставиться воно до виховання дітей, до забезпечення їм найкращих умов життя".   Софія Русова.

Україні батьківська, родинна педагогіка завжди була серцевиною народної виховної практики. Родина – природний осередок дитини, тут народжується і поглиблюється любов до матері і батька, бабусі і дідуся, до свого народу, виховується пошана до рідної мови, історії, культури. Кожному народові, кожній нації притаманні свята , які складалися протягом століть і є історичним надбанням нації. Основою виховання в українців завжди була праця. Існує родинна традиція, за якою кожен член родини , в тому числі і діти, трудяться, виконують свої обов’язки по відношенню до родини, приймають участь в суспільних турботах . Великий вплив на дитину має і побут , хатні обереги, речі, які супроводжують дитину з малечку, привчають її любити та берегти родинні звичаї, шанувати рідну домівку і батьків.

Про це говорять прислів’я, які дійшли до нашого часу:
«Малі діточки батькові-матері – що ясні зірочки : і світять, і радують у темну ніченьку»
«В кого ненька, в того й голівка гладенька»
«Всякій матері свої діти милі»
«Дітки плачуть, а у матері серце болить»
«Нащо ліпший клад, коли в родині лад»
«Як батька покинеш, то й сам загинеш»

Дуже важливо не втрачати спадкоємності поколінь і з самого раннього віку виховувати у дітей національний інстинкт: вчити дітей усвідомлювати себе громадянином своєї країни, маленькою часточкою своєї великої Батьківщини. Виховувати бажання і потребу вивчати рідну мову і спілкуватись нею, знати традиції та звичаї рідного народу.

МИ УКРАЇНЦІ       НА НАШОМУ САЙТІ

Українська народна іграшка

Традиції нашого народу

Патріотичне виховання

"Народні символи України"

Державні і народні символи України

На світі є одна країна

Я люблю мою країну Україну!

Діти України За Єдину Україну